Witamy na stronie www.terapiapoznan.pl

Związek między dwojgiem ludzi to dynamiczny, nieustannie zmieniający się układ, w którym często pojawiają się kryzysy, problemy i konflikty.

Niektóre z nich można rozwiązać we własnym zakresie w porozumieniu z partnerem, inne jednak przerastają możliwości obojga. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości rozpoczęcia konstruktywnej pracy nad relacją, którą daje psychoterapia.

Oferujemy konsultacje z profesjonalistami (psychologami, pedagogami, psychoterapeutami). Konsultacje psychologiczne poprzedzają prawie każdy rodzaj pomocy psychologicznej. Służą wstępnemu zdiagnozowaniu problemu, tj. rozpoznaniu trudności, ich przyczyn oraz oczekiwań w celu doboru optymalnej formy pomocy.

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ PROWADZONA W PARADYGMACIE „REDUKCJI SZKÓD” ORAZ Z WYKORZYSTANIEM METOD DIALOGU MOTYWUJĄCEGO

OFERTA SKIEROWANA JEST DLA:

 • MŁODYCH OSÓB ZE SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH, PONADGIMNAZJALNYCH ORAZ STUDENTÓW,
  KTÓRZY EKSPERYMENTUJĄ Z NARKOTYKAMI, TZW. DOPALACZAMI ORAZ ALKOHOLEM, MOGĄ PONOSIĆ JUŻ Z TEGO POWODU KONSEKWENCJE PRAWNE (ZOSTALI „PRZYŁAPANI” NA POSIADANIU NIELEGALNYCH ŚRODKÓW PSYCHOAKTYWNYCH), SĄ ZAGROŻONE TAKŻE UZALEŻNIENIAMI BEHAWIORALNYMY (OD CZYNNOŚCI) – KOMPUTER/INTERENET/GRY, SEKS/MASTURBACJA/PORNOGRAFIA,ĆWICZENIA FIZYCZNE, HAZARD I INNE
 • W naszej codziennej pracy terapeutycznej opieramy się głównie na paradygmacie psychodynamicznym. Korzystamy i odnosimy się do niego podczas sesji  indywidualnych oraz zajęć grupowych.  Jego teoria i założenia ułatwiają nam wyjaśnienie powtarzających się schematów zachowań i relacji międzyludzkich w związku z problemami osoby.

  Akceptacja i realizacja celu

  Przez ostatnie lata w leczeniu uzależnień (szczególnie w Polsce) dominował pogląd , zgodnie z którym jedynym prawidłowym celem terapeutycznym jest pełna abstynencja od alkoholu i innych środków psychoaktywnych. Uzależnienie natomiast jest chorobą, która będzie „towarzyszyć” człowiekowi przez całe życie. Oczywiście całkowita rezygnacja z picia alkoholu czy zażywania narkotyków to najbezpieczniejsze rozwiązanie, jednak akceptacja i realizacja tego celu dla większości pacjentów jest po prostu niemożliwa (przez co takie osoby nie decydują się często na podjęcie leczenia, bez otrzymanej pomocy ich uzależnienie postępuje).

  ZespółPomarańczowe Ja tworzą

  utytułowani psycholodzy, psychoterapeuci, pedagodzy, trenerzy

  Czytaj dalej

  Wiedzai umiejętności na najwyższym poziomie

  pracę poddajemy ciągłej, niezależnej superwizji/kontroli.

  Czytaj dalej

  Etykazawodu psychologa

  kierujemy się zasadami Kodeksu Etyczno - Zawodowego Psychologa.

  Czytaj dalej
  web
stats