Witamy na stronie www.terapiapoznan.pl

Jak ochronić się przed niebezpieczeństwami pracy za granicą ?

MATYLDA GOLAK.

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na wyjazd do pracy za granicę. Staje się to coraz bardziej popularne. Decydują się na to już nie tylko osoby starsze mające na utrzymaniu dom i rodzinę dla, których jest to sposób na znalezienie lepiej płatnej pracy, ale także licealiści i studenci w celu zarobienia po prostu na własne wydatki.

O dziecięcej seksualności

Dominik Czajeczny.

Konfrontacja z dziecięcą seksualnością najczęściej wywołuje u dorosłych lęk i zażenowanie. Kulturowe tabu wokół seksualności zakazuje podejmowania tego tematu.

Społeczeństwo nieufnie podchodzi do osób, które publicznie komentują dziecięce zachowania seksualne. Osoby takie mogą być postrzegane jako zaburzone, a nawet jako potencjalni sprawcy wykorzystań seksualnych.

Skazani na samotność

Dominik Czajeczny.

Samotność najczęściej kojarzona jest z negatywnym stanem, który ma znaczący wpływ na obniżenie subiektywnego poczucia jakości życia.

Samotność może jednak być też pozytywnym doświadczeniem, dającym przestrzeń do refleksji i umożliwiającym rozwój osobisty.

3 powody, dla których chodzimy do pracy

czyli zastosowanie analizy transakcyjnej w coachingu

Joanna Januszewska, coach, psycholog, analityk transakcyjny w organizacji

Odpowiedź na zamieszczoną w pierwszej części tytułu tezę wyjaśnię poprzez przedstawienie dwóch koncepcji pochodzących z analizy transakcyjnej (AT): potrzeb życiowych i poziomów kontraktów. Pokażę obszary zastosowania pracy coachingowej z wykorzystaniem AT a poprzez studium przypadku zobrazuję zastosowanie przedstawionej teorii.

Pułapki i zagrożenia Internetu

MATYLDA GOLAK.

W dzisiejszych czasach Internet jest najbardziej popularnym medium komunikacyjnym. Bardzo łatwo jest tam przenieść całe swoje życie, ponieważ jest tam dostęp do wielu miejsc z realnego świata bez wychodzenia z domu. Co za tym wszystkim idzie w tą bardzo spopularyzowaną i ogólnodostępną sieć można bardzo łatwo się zaplątać i stać się ofiarą wielu zagrożeń.

Uzależnienie od korzystania z portali społecznościowych

Dominik Czajeczny.

Badania przeprowadzone w 2013 roku wykazały, że 90% polskich nastolatków posiada przynajmniej jeden profil na portalu społecznościowym.

Oczywiście, portale społecznościowe (i szerzej­ internet) ułatwiają nam życie. Ich nadużywanie niesie jednak ze sobą konsekwencje, na które szczególnie narażeni są młodzi ludzie.

Dlaczego związek nie działa?

Dominik Czajeczny.

Dawniej przepis na udany związek był prosty. Małżeństwo było instytucją patriarchalną. Rolą kobiety było podporządkowanie się mężczyźnie w każdym aspekcie, także moralnym i w aspekcie rozwoju osobistego.

Pod koniec lat 60. XX wieku zaczęto krytykować tradycyjną kobiecą­ uległą i męską­ dominującą rolę w związku. Walczono o równość obowiązków i przywilejów obu płci. Rozwód stopniowo przestawał być postrzegany jako klęska, coraz więcej par nie decydowało się zawarcie małżeństwa w ogóle. Forma konkubinatu obiecywała wolność i szczerość w związku, który można było zakończyć bez większych konsekwencji, kiedy parze przestaje się układać.

ZespółPomarańczowe Ja tworzą

utytułowani psycholodzy, psychoterapeuci, pedagodzy, trenerzy

Czytaj dalej

Wiedzai umiejętności na najwyższym poziomie

pracę poddajemy ciągłej, niezależnej superwizji/kontroli.

Czytaj dalej

Etykazawodu psychologa

kierujemy się zasadami Kodeksu Etyczno - Zawodowego Psychologa.

Czytaj dalej
web
stats